اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال

پیوندها

 

معرفی کتاب

نام اثر: مفاتیح الحیاة
نگارنده: آیت الله جوادی آملی
انتشارات: نشر اسرا

ادای احترام مسئولین شهرستان کلاردشت به مقام شهدا در اولین روز از فجر انقلاب

...

دیدار فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان کلاردشت با امام جمعه

...

هفتمین شورای اداری کلاردشت برگزار شد

...

حجت الاسلام غفاری با روسای ادارات مربوطه در راستای هماهنگی بیشتر برای همایش اخلاق نبوی دیدار کردند

...

ادای احترام مسئولین شهرستان کلاردشت به مقام شهدا در اولین روز از فجر انقلاب

IMAGE

همزمان با آغاز دهه مبارک فجر  ایوب صالحی فرماندار کلاردشت به همراه امام جمعه و...

دیدار فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان کلاردشت با امام جمعه

IMAGE

در اولین روز از دهه مبارک فجر ایوب صالحی فرماندار کلاردشت به همراه شهردار و روسای...

هفتمین شورای اداری کلاردشت برگزار شد

IMAGE

  حجت الاسلام انتظاری ضمن تبریک به مناسبت سالروز ولادت پیامبر گرانقدر اسلام و...

حجت الاسلام غفاری با روسای ادارات مربوطه در راستای هماهنگی بیشتر برای همایش اخلاق نبوی دیدار کردند

IMAGE

امام جمعه محترم با مسئول سپاه پاسداران، بسيج، رییس سازمان تبليغات اسلامي ، رییس...

امام جمعه با اعضای مجمع خيرين قرآنی دیدار داشتند

IMAGE

  امام جمعه محترم شهرستان كلاردشت حجت الاسلام غفاری با اعضای مجمع خيرين قرآني...

حجت الاسلام مهدی غفاری با خانواده شهدا دیدار کردند

IMAGE

حجت الاسلام مهدی غفاری امام جمعه شهرستان کلاردشت به مناسبت هفته بسیج با خانواده...

خطبه اول:

بعد از حمد و ثنای پروردگار با ادامه تفسیر حدیث امام کاظم (علیه السلام) در خدمت شما هستیم چهارمین نشانه تواضع این است که وقتی کسی در مقابل جاهل تواضع می کند نشانه ی این است که عقل او کاملتر است پنجمین نشانه انسان متواضع  این است که توقع ستایش از مردم نداشته باشند مانند فردی که در اولین دوره مجلس که امام (ره) حاضر بودند و مقاله ایی که در آن از امام تمجید شده بود را خواند امام ( ره) با اشاره به ایه ۱۸۸ آل عمران که شان نزول آیه در مورد منافقین است خواست از او تمجید نکنند.

لا تَحْسَبَنَّ الَّذينَ يَفْرَحُونَ بِما أَتَوْا وَ يُحِبُّونَ أَنْ يُحْمَدُوا بِما لَمْ يَفْعَلُوا فَلا تَحْسَبَنَّهُمْ بِمَفازَةٍ مِنَ الْعَذابِ وَ لَهُمْ عَذابٌ أَليمٌ

گمان مبر آنها که از اعمال ( زشت ) خود خوشحال می شوند ، و دوست دارند در برابر کار ( نیکی ) که انجام نداده اند مورد ستایش قرار گیرند ، از عذاب ( الهی ) برکنارند! ( بلکه ) برای آنها ، عذاب دردناکی است!

خطبه دوم:

طبق روال هفته های گذشته  و به مناسبت ایامی که در آن قرار داریم، حدیثی از امام حسین (علیه السلام) هست که می فرمایند: بدترین صفات برای حاکم جامعه اسلامی سه چیز است اول اینکه از دشمنان اسلام بترسد دومین صفت بد، سختگیری به ضعیفان است یک حاکم یا مدیر در جامعه اسلامی نباید به ضعیفان سختگیری کند و سومین خصلت بخل ورزیدن در هنگام بخشش است این صفات نباید در حاکمان و مدیران جامعه اسلامی این خصلت ها وجود داشته باشد.

به روایتی 25 محرم سال 95 هجری قمری سالروز شهادت امام سجاد (علیه ااسلام) است، این امام همام دو سال از عمر شریفشان را در دوران امامت امیرالمومنین، 10 سال را در دوران امامت امام حسن(علیه السلام) و 10 سال دیگر از عمرشان را در دوران امامت  پدر بزرگوارشان امام حسین (علیه السلام) سپری کردند.

از کتاب صحیفه سجادیه به عنوان زبور آل محمد (صلی الله علیه و آله وسلم) یاد می کنند رهبر انقلاب بار ها فرمودند این کتاب را همه مطالعه کنند. دعا های صحیفه سجادیه سه هدف را دنبال می کند

1-    اصلاح جامعه در قالب دعا

2-    شناساندن جانشینی، امامت وخلافت به عنوان مثال امام در دعای چهل و هشتم صحیفه می فرمایند: خدايا! اين مقام جانشينان و برگزيدگان تو و جاى امناى توست و در پايه بلندى كه خاص آنان ساختى، و اكنون از آنها ربودند و تو آن را مقدر فرموده بودى، فرمان تو است، كسى بر آن كه غالب نشود و تدبير حتمى است كه كس نتواند از آن در گذشت، هر طور كه خواهى و به هر گونه كه بپسندى! چون نسبت به آفريدگان و هر چه براى آنها مقدر كردى داناترى و در مشيت تو بدگمانى راه ندارد. برگزيدگان و خلفاى تو زير دست گشتند و ستم كشيدند، حق آنها ربوده شد، حكم تو را مى بينند تدبيل يافته و كتاب تو را ترك كرده و فرائض تو از آن روش و طريقى كه مقرر فرمودى دگرگون و سنت پيغمبر تو متروك مانده.

3-    بیان فضائل  اهل بیت (علیهم السلام)  که در دعای ششم به زیبایی لین صفات را بیان نمود.

تذکر دوم در رابطه با سخنان رهبر انقلاب در جمع نخبگان کشور از کاسته شدن سرعت رشد علمی است که ایشان فرمودند باید به این نکته توجه داشته باشند.

رییس جمهور محترم، مشکل کشور با تغیرر وزیر ارشاد و تربیت بدنی  و.. حل نمی شود مشکل امروز کشور بحث اقتصادی است تعویض و تعمیر کابینه خوب است بحث بیکاری، تورم، تعطیلی کارخانه ها  و ...  مهم است ای کاش این تغییرات در تیم اقتصادی کشور اتفاق می افتاد

آخرین تذکر امروز نحوه مناظره دو کاندید ریاست جمهوری امریکا است که خالی از اخلاق بود این ها خودشان را نماینده صلح جهانی می دانند و ادعا می کنند همه  باید در مورد صلح از آنها پیروی کنند درحالی که خودشان هم دیگر را متهم می کنند به فساد اخلاقی، مالی و پدید آوردن داعش و تروریسم متهم می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید